Достапни линкови

Индустријата која ги еродира и ги уништува планините


Индустријата која ги еродира и ги уништува планините
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:46 0:00

Се проценува дека најмалку еден процент од територијата на Косово е деградирана од каменоломи. Оваа високопрофитабилна индустрија, според официјалните извештаи, имала штетно влијание врз животната средина, особено што поголемиот дел од каменоломите не биле санирани по престанокот на активностите.

Категории

XS
SM
MD
LG