Достапни линкови

Вашингтон: Евакуирана Белата Куќа


Персоналот на Белата Куќа во текот на минатат ноќ за кусо време од 10 минути беше евакуиран поради тоа што по грешка во забранетиот воздушен простор над Вашингтон влегол еден мал авион. Според извештаите, претседателот Буш останал во Белата Куќа заштитен од, како што се наведува, неспецифицирани безбедносни процедури.
XS
SM
MD
LG