Достапни линкови

Крис патен во индија


Евро-комесарот Крис Патен денеска во Њу Делхи ќе се состане со индискиот министер за надворешни работи Џасвант Синг на разговори за тензиите со Пакистан околу Кашмир. Индија го обвинува Пакистан за подршка на муслиманските милитанти кои ги напагаат индиските сили, додека Пакистан отфрла било каква вмешаност во нападите.
XS
SM
MD
LG