Достапни линкови

Чистачот на чевли Иљаз - Сè повеќе тажни лица и патики на костум


Чистачот на чевли Иљаз - Сè повеќе тажни лица и патики на костум
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:15 0:00

Искусниот чистач на чевли Иљаз Руфат, во центарот на Скопје работи скоро две децении. Фатил, како што вели - поубави времиња, но, ги дочека и овие, во кои се сменети трендовите и навиките, па и обемот на работа. Ги охрабрува младите да учат занаети, ама и ги разбира зошто не сакаат да ја продолжат традицијата на неговиот, кој веќе не е на цена како некогаш.

Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG