Достапни линкови

Ужасот во Мариупол


Ужасот во Мариупол
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:04 0:00

Урнатини, тела по улиците, групни погреби, гробови во парковите, криза за вода и храна во украинскиот град Мариупол кој веќе долго време е под опсада и цел на руското гранатирање. Дел од жителите успеаа да се извлечат, но неколку десетици илјади се уште се заробени во градот

Категории

XS
SM
MD
LG