Достапни линкови

Театарска претстава преку Фејсбук заради корона


Театарска претстава преку Фејсбук заради корона
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:56 0:00

Бугарскиот театар пренесуваше во живо театарска претстава преку социјалната мрежа Фејсбук, поради мерките заради коронавирусот. Илјадници се приклучиле да ја гледаат претставата „Вујко Вања“ од Антон Павлович Чехов.

Категории

XS
SM
MD
LG