Достапни линкови

Средношколски „бунт“ против насилството врз жените


Средношколски „бунт“ против насилството врз жените
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Француски средношколци се обидуваат да ја подигнат свеста за насилството врз жените, преку изведба на извадоци од драми на Молиер. Со нивната претстава ја одбележуваат и 400-годишнината од раѓањето на авторот.

Категории

XS
SM
MD
LG