Достапни линкови

Сеидба под оружје: украински фармери на окупираните територии


Сеидба под оружје: украински фармери на окупираните територии
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:03 0:00

Украинските земјоделци се принудени да работат под закана со оружје, а на некои им се конфискувани фармите од руските сили. Во меѓувреме, земјоделците на земјиштето што е под Украина носат елеци и шлемови за да се заштитат додека работат.

Категории

XS
SM
MD
LG