Достапни линкови

Руска блокада на украинското жито


Руска блокада на украинското жито
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:29 0:00

Руската морнарица ги блокира украинските пристаништа на Црно Море, со што е запрен извозот на жито од Украина. Алтернативните рути, преку Романија и Полска се многу покомпликувани и поскапи. Украинските земјоделци трпат големи загуби, силосите се преполни, а се наближува и новата жетва.

Категории

XS
SM
MD
LG