Достапни линкови

Работата е „поважна” од заразата


Работата е „поважна” од заразата
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:42 0:00

Два милионскиот град Харкив во северна Украина го ограничи јавниот превоз заради КОВИД 19. Но, локалците бараат алтернативи за превоз до работното место, па така отвориле фејсбук група за делење возило.

Категории

XS
SM
MD
LG