Достапни линкови

Откриени тела на застрелани во масовна гробница кај Киев


Откриени тела на застрелани во масовна гробница кај Киев
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:24 0:00

Украинските истражители открија масовна гробница во Буча, во близина на Киев, во која имало тела со врзани раце зад грб и дупки од куршуми на главите. Околу 12.000 убиства на цивили се истражуваат во Украина по руската инвазија.

Категории

XS
SM
MD
LG