Достапни линкови

Нина Елзесер: Бидете умерено самокритични, но и многу храбри


Нина Елзесер: Бидете умерено самокритични, но и многу храбри
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:30 0:00

Младата актерка Нина Елзесер вели дека ужива работејќи на претстави на независната сцена. Во моментов не цели кон матичен театар и вработување, но како што вели, секогаш цели кон чување на детето во себе и порачува дека актерите никогаш не смеат да бидат ставени во рамка. Портфолиото почнала да го полни уште како студентка, па се радува што имала шанса веднаш да почувствува што значи да се биде професионална актерка.

Категории

XS
SM
MD
LG