Достапни линкови

Младите се против ограничувања на социјалните мрежи


Младите се против ограничувања на социјалните мрежи
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Младите велат дека социјалните мрежи им се потребни како извор на информации, но сметаат и дека тој што таму бара насилство, може го најде. Институциите најавуваат можни ограничувања. Што мислат младите за тоа и што предлагаат тие за живот со помалку насилство во секојдневието?

Категории

XS
SM
MD
LG