Достапни линкови

Младите за „заразената“ 2020-та и „оздравена“ 2021-ва


Младите за „заразената“ 2020-та и „оздравена“ 2021-ва
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:45 0:00

Онлајн настава, укината матура, забрана за забави, онлајн „излегување“... Ова се дел од предизвиците и искуствата кои ја одбележаа минатата година за младите. Деветмина млади споделија што според нив ја одбележа 2020 година и што им била најголемата пречка. Но, покрај што се навратија на „пандемиската“ 2020 година, споделија и очекувања и желби за следната.

Категории

XS
SM
MD
LG