Достапни линкови

Малиот македонски тенисер со големи, светски цели


Малиот македонски тенисер со големи, светски цели
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:18 0:00

Десетгодишниот тенисер Марко Алексовски од светски славните тенисери го делат години искуство, медали, турнири... Но, тој веќе тргнал да го остварува својот детски сон. Актуелниот носител на титулата - државен првак во категорија до 12 години, вели дека нема намера да намали на посветеност и дисциплина. Напротив, со самодоверба ветува дека ќе остане фокусиран на својата цел, следејќи го својот идол, Рафаел Надал, а учејќи од неговиот тренер, искусниот Предраг Русевски.

Категории

XS
SM
MD
LG