Достапни линкови

Македонецот кој помина три континети со марионети во рака


Македонецот кој помина три континети со марионети во рака
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:16 0:00

Ретко кој прошетал низ центарот на Скопје кога времето е убаво, а да не го сретнал Валентин и неговата екипа музички марионети со име „Valentino’s jazz puppets“. Низ баскерската кариера го виделе и слушнале и во Амстердам, Верона и насекаде низ Европа. Стигнал и до Јапонија, а останал 20 години на американска адреса. Сега е повторно во Македонија, ограничен во патувањата поради пандемијата, но со неограничено голема желба да настапува и да ужива во својата уметничка и човечка слобода.

Категории

XS
SM
MD
LG