Достапни линкови

Кинески камери за „безбеден“ Белград


Кинески камери за „безбеден“ Белград
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:59 0:00

Низ улиците на Белград се поставуваат современи камери од кинеската компанија Хуавеи. Власта вели дека тоа е со цел Белград да биде безбеден град. Но, невладини организации страхуваат од можни злоупотреби на камерите, кои ќе имаат и систем за препознавање по лик.

Категории

XS
SM
MD
LG