Достапни линкови

Кабул по враќањето на Талибанците


Кабул по враќањето на Талибанците
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:26 0:00

Зачудувачки брзиот колапс на владата во Авганистан, кога милитантите ја зазедоа претседателската палата во неделата, предизвика страв и паника во главниот град Кабул.

Категории

XS
SM
MD
LG