Достапни линкови

Изнајми книга во замена за отпад


Изнајми книга во замена за отпад
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Библиотекарка од островот Јава, Индонезија, возејќи мобилна библиотека им носи книги на децата кои инаку немаат пристап до нив. Промовира читање, но равива и еко свест. Нејзините книги ги изнајмува во замена за отпад, кој потоа се сортира и рециклира, а парите кои ги добива за тоа ги користи за да купи нови книги и да ја прошири понудата.

Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG