Достапни линкови

Изложба: Мистеријата на Бенкси - генијален ум


Изложба: Мистеријата на Бенкси - генијален ум
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:08 0:00

„Изложба за Бенкси, но не од Бенкси“: „Мистеријата на Бенкси - генијален ум“, изложба првично составена во Германија, e поставена во Малме, Шведска. Претставува преглед на 160 реплики на графити, фотографии, скулптури, видео инсталации и принтови од анонимниот уличен уметник.

Категории

XS
SM
MD
LG