Достапни линкови

Парламентарните мајмуни на Бенкси на аукција


Парламентарните мајмуни на Бенкси на аукција
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:00 0:00

Компанијата за купопродажба на уметнички слики „Садебис“ еден месец пред Брегзит реши да ја стави сликата „Децентрализиран парламент“ од Бенкси на аукција. На сликата парламентарците се прикажани како мајмуни.

XS
SM
MD
LG