Достапни линкови

Женско авганистанско радио гласно за женски права и мир


Женско авганистанско радио гласно за женски права и мир
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:19 0:00

Радиото Женски тон, локална радио станица во југозападен Авганистан, стартуваше на Денот на жената. Во период на постојано насилство врз новинари во земјата, десет жени вработени во радиото ги користат своите радио емисии за да промовираат мир и женски права.

Категории

XS
SM
MD
LG