Достапни линкови

„Гладни“ руски војници ограбуваат украински продавници


„Гладни“ руски војници ограбуваат украински продавници
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:38 0:00

На снимка од безбедносни камери објавени на социјалните мрежи се гледа како руски војници во Украина грабаат храна и се обидуваат да украдат сеф. Украинските власти велат дека на руските војници им снемува гориво и храна оти имале резерви за само 3 дена, но тоа не може да се потврди независно.

Категории

XS
SM
MD
LG