Достапни линкови

Во „палатата на Путин“

Фотографии објавени од анти-корупцискиот тим на рускиот опозиционер Алексеј Навални од ултра луксузниот имот на брегот на Црно Море, за кој се тврди дека ја користи претседателот на Русија, Владимир Путин. Портпаролот на Путин, Димитриј Пешков изјави дека Путин нема никаква палата на брегот Црно Море.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Љупчо Наќев

Работи во Радио Слободна Европа во Прага од започнувањето на емитувањето на програмата на Македонски јазик, како уредник и водител. Со новинарство се занимава од 1988-ма година, најнапред во Македонското радио, а потоа во А1 телевизија, како и повеќе години како постојан дописник на Радио Дојче Веле. 

XS
SM
MD
LG