Достапни линкови

Вакцина за сите?


Вакцина за сите?
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:59 0:00

Развивањето и тестирањето на вакцина против КОВИД-19 може да трае една година и повеќе. Но, потоа следува друг предизвик – светска дистрибуција. Додека се истражува и развива вакцината, владите и организациите работат за полесен светски пристап до вакцината.

Категории

XS
SM
MD
LG