Достапни линкови

Бугарија го извезува премиум житото, Бугарите јадат леб од сточна пченица


Бугарија го извезува премиум житото, Бугарите јадат леб од сточна пченица
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:01 0:00

Поголемиот дел од висококвалитетната пченица во Бугарија ќе се извезува за да се помогне ублажувањето на недостигот предизвикан од руска инвазија на Украина. Но, тоа исто така значи дека бугарскиот леб ќе продолжи да се прави од жито со послаб квалитет што вообичаено се користи во добиточната храна.

Категории

XS
SM
MD
LG