Достапни линкови

Битката за украинскиот град Бахмут

Украинскиот град Бахмут е опишан како „мелница за месо“ поради тоа што е во првите редови на рововски битки, гранатирање и напади во кои загинаа невиден број војници и цивили.


Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG