Достапни линкови

16x9 Image

Јасмина Јакимова

Новинарската кариера ја започува во 2005 година. Работи како репортер во неколку македонски телевизии, за подоцна кариерата ја продолжува во онлајн медиумите на различни мултимедијални содржини. Добитничка е на неколку новинарски награди. Во декември 2021 година почнува да работи во Радио Слободна Европа од Скопје.

Автор Јасмина Јакимова

Вчитај повеќе

XS
SM
MD
LG