Достапни линкови

На граѓаните не им е гајле за битката на ДУИ за Чаир


На граѓаните не им е гајле за битката на ДУИ за Чаир
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:24 0:00

Партиските превирања во ДУИ не ги засегаат премногу чаирчани, исто како и „историскиот“ митинг на кој ќе присуствува и лидерот на партијата Али Ахмети. Најголем дел од жителите на оваа општина се децидни – политичарите крадат и не мислат на народот. Ретки се оние што се задоволни од животот во Чаир.

Категории

XS
SM
MD
LG