Достапни линкови

Кој го посетува гробот на Гоце Делчев кога не му е роденден


Кој го посетува гробот на Гоце Делчев кога не му е роденден
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:22 0:00

Кога растат тензиите меѓу Македонија и Бугарија, почнуваат кавгите чиј е Гоце Делчев. Годинава посетата на неговиот гроб за роденденот на 4 февруари е настан од висок ризик. Но, во останатиот дел од годината посетителите се ретки, главно ученици и странци.

Категории

XS
SM
MD
LG