Достапни линкови

16x9 Image

Фросина Димеска

Родена е 1980 година во Скопје. Со новинарство се занимава од 2004 година кога почнува да работи како постојан дописник на Радио Слободна Европа од Скопје.
Во периодот од 2008 година до почетокот на 2014 година работи прво како новинар во телевизијата Алсат М а потоа во дневниот весник Нова Македонија.
Има соработувано во повеќе независни новинарски проекти.

Автор Фросина Димеска

Вчитај повеќе

XS
SM
MD
LG