Достапни линкови

16x9 Image

Михаило Донев

Михаило Донев новинарската кариера ја започнува во Слободен Печат, а потоа работи и како новинар во Телевизија 24 и 360 Степени. Од август 2023 година работи како новинар во Радио Слободна Европа.

Автор Михаило Донев

Вчитај повеќе

XS
SM
MD
LG