Достапни линкови

Четири години ветувања - ни првите два километри од автопатот кон Косово не се завршени


Четири години ветувања - ни првите два километри од автопатот кон Косово не се завршени
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:12 0:00

Во исчекување на првите два километри од автопатот од Скопје до граничниот премин Блаце кој води кон Косово во должина од 12 километри, власта минатиот месец се пофали дека ги „закрпила“ дупките на магистралниот пат Скопје - Блаце. Додека граѓаните возат по обновениот пат, се уште се чека на првиот дел од автопатот чие пуштање во употреба неколку пати се одложуваше, а последното ветување е дека ќе биде готов најдоцна кон почетокот на април оваа пролет.

Категории

XS
SM
MD
LG