Достапни линкови

Масовно на море во Хрватска, но не на одмор, туку на работа


Масовно на море во Хрватска, но не на одмор, туку на работа
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:11 0:00

Трендот македонски работници, пред сè од угостителството, летниот период да работат во Хрватска се зголемува од година во година. Агенциите кои посредуваат за работа таму, велат годинава интересот е значително зголемен. 13.412 Македонци имаат работна дозвола летово да го поминат во Хрватска.

Категории

XS
SM
MD
LG