Достапни линкови

16x9 Image

Мирјана Спасовска

Родена е во Скопје 1971 година. Од 1996 та година работи во телевизиската кука А1. Од 1998 та година е во телевизијата Телма каде за централно информативната емисија известува за дневни социјално - општествени теми , а во 2001 та година повремно известува и од подрачјата зафатени со воениот конфликт. Во Радио Слободна Европа е од 2002 та година.  

Автор Мирјана Спасовска

Вчитај повеќе

XS
SM
MD
LG