Достапни линкови

16x9 Image

Благоја Кузмановски

Во новинарството е од 1993 година, кога почнува да работи во дневната редакција на Македонското радио. Бил уредник и водител на сите дневно – политички информативни емисии на програмите на радиото. Од 2002 година е шеф на дописништвото на Радио Слободна Европа во Скопје.

Автор Благоја Кузмановски

Вчитај повеќе

XS
SM
MD
LG