Достапни линкови

Волонтерска помош од Доротеа, за врсниците и за децата од улица


Волонтерска помош од Доротеа, за врсниците и за децата од улица
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:55 0:00

Деветнаесетгодишната Доротеа веќе 4 години е една од волонтерите во невладина младинска организација „Волонтерски центар Скопје“. Учествува во национални и меѓународни проекти и обучена е да биде тренер на врсници. Така, вели, ги зајакнува нејзните капацитети, но и им помага на врсниците да ги зајакнат своите, преку неформално образование. Ужива во волонтерството и ваквото искуство им го препорачува на сите.

Категории

XS
SM
MD
LG