Достапни линкови

Вдовицата на Навални вети дека ќе ја продолжи неговата работа


Вдовицата на Навални вети дека ќе ја продолжи неговата работа
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:04 0:00

Вдовицата на Алексеј Навални, Јулија Навалнаја, вети дека ќе продолжи со неговата работа, во видео објавено на социјалните мрежи. Во него Навалнаја, исто така, тврди дека руските власти го одложуваат предавањето на неговото тело додека од него исчезнат трагите од отровот Новичок. Кремљ на 19 февруари соопшти дека истрагата за смртта на Навални е во тек.

Категории

XS
SM
MD
LG