Достапни линкови

Насилни протести во Конгресот на САД

Насилни приврзаници на американскиот претседател Доналд Трамп го нарушија обезбедувањето и влегоа во зградата на Конгресот додека на заедничка седница на двата дома Сеннатот и Претставничкиот дом се расправаше за верификување на изборите гласови од претседателските избори во 2020 година.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG