Достапни линкови

Икони на сандаци со муниција во Украина

Брачна двојка во Киев собра 300.000 долари за волонтерска болница сликајќи икони на празни кутии со муниција фрлени за време на борбите во источна Украина.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG