Достапни линкови

„Страст за фантазија“: Киргистанците „луди“ по косплеј


„Страст за фантазија“: Киргистанците „луди“ по косплеј
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00

Облекувањето во костими од анимации и филмови или косплеј е тренд кај киргистанската младина. Шарените костими инспирирани од аниме фестивалите во јапонски стил стануваат сè попопуларни во конзервативната држава во централна Азија. Некои илустрации во сторијата се направени со помош на платформата „Discord AI“.

Категории

XS
SM
MD
LG