Достапни линкови

Солзи, цвеќе и свеќи за Вања пред училиштето „Ј.Х.Песталоци“


Солзи, цвеќе и свеќи за Вања пред училиштето „Ј.Х.Песталоци“
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:31 0:00

Редица граѓани од изутрината чекаа да се потпишат во Книгата на жалост отворена за Вања во нејзиното училиште „Јохан Хајнрих Песталоци“. Таа беше киднапирана и убиена заради изнуда на пари, како што соопшти МВР. По седумдневна потрага нејзиното тело беше пронајдено на 3 декември. Се трага по убиецот кој е во бегство. Граѓаните се во шок, изразуваат сочувство и бараат правда.

Категории

XS
SM
MD
LG