Достапни линкови

Скопје како јавен пепелник - има ли казни за несовесните?


Скопје како јавен пепелник - има ли казни за несовесните?
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:05 0:00

Откако Законот за јавна чистота од 2008 година предвиде парична казна за фрлање отпушоци на јавен простор, тогашната власт, во 2010, на билборди ги предупредуваше граѓаните дека ако заборават каде е пепелникот, лесно ќе изгубат 3000 денари. Како е денес низ Скопје? Колку се фрла, а колку се казнува?

Категории

XS
SM
MD
LG