Достапни линкови

Скопјани и загадувањето - Што може државата, а што би направиле тие?


Скопјани и загадувањето - Што може државата, а што би направиле тие?
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:43 0:00

Дел од граѓаните носат маски со надеж дека ќе го намалат ефектот од загадувањето на воздухот врз нивното здравје, додека интернационалните платформи кои влечат податоци од нашите мониторинг станици покажуваат дека Скопје е еден од најзагадените градови во светот. Ги прашавме граѓаните што очекуваат државата да направи за да го реши овој проблем и што би направиле тие доколку би биле на власт?

Категории

XS
SM
MD
LG