Достапни линкови

Што знаат младите за Илинден?


Што знаат младите за Илинден?
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:27 0:00

На Илинден, се знае дека не се работи. Но што друго знаат младите за еден од најголемите државни празници? Зошто го одбележуваме и што се случило на овој ден во македонската историја? Побаравме одговори од младите во центарот на Скопје.

Категории

XS
SM
MD
LG