Достапни линкови

Што со Скопје 2014? Некои објекти недовршени, некои се распаѓаат


Што со Скопје 2014? Некои објекти недовршени, некои се распаѓаат
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:26 0:00

Речиси десет години по планираниот крај на проектот Скопје 2014, има уште за доработување, но веќе и за репарирање. Дождот е посилен од таваните на некои од објектите. Има фасади кои со години чекаат да добијат лице, но и градби кои полека се распаѓаат. Што да се прави со нив?

Категории

XS
SM
MD
LG