Достапни линкови

Седум сложни сестри бизнис со флија градат


Седум сложни сестри бизнис со флија градат
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:10 0:00

Седум сестри со моминско презиме Бериша, отвориле фамилијарен бизнис со пецива среде пандемија, во Скопје. Одат напред водени од родителските совети за храброст и упорност и поддржани од двајцата браќа и од сопрузите. Најбарана им е флијата или ѓомлезето, подготвено на традиционален начин. Во нивната фурна тие го имаат главниот збор. Сепак, најглавна од сите, велат, е нивната мајка, а отворени се и за предлозите на браќата.

Категории

XS
SM
MD
LG