Достапни линкови

Западот се обиде да ја распарчи Русија


Западот се обиде да ја распарчи Русија
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:19 0:00

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека странски сили, според југословенско сценарио, се обиделе да ја распарчат Русија. Во годишното обраќање во парламентот тој го обвини Западот дека се обидува да создаде железна завеса околу Русија.

Категории

XS
SM
MD
LG