Достапни линкови

Игралишта, аеродроми, автомобили: во Русија се гласа насекаде

Од паркинзи и игралишта до железнички станици и аеродроми, руските власти отворија избирачки места на некои необични места за да ја зголемат излезноста на контроверзниот референдум што може да му овозможи на претседателот Владимир Путин да добие уште два мандата на таа функција.

Русите започнаа да гласаат на националниот референдум на 25 јуни за уставните реформи кои би можеле да му го отворат патот на Путин да остане претседател на земјата до 2036 година. Од паркинзи и игралишта до железнички станици и аеродроми, руските власти отворија избирачки места во некои необични места за да ја зголемат излезноста на контроверзното гласање.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG