Достапни линкови

Продолжува потрагата по преживеани во смртоносните поплави во Авганистан

Спасувачките тимови трагаат по жртви и преживеани во тешко достапните области во северен Авганистан, каде што најмалку 300 луѓе загинаа во разорните поплави по обилните дождови.


Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG